ykleniyor

Cpanel Nedir?

Eğer bir web siteniz var ise bu sitenizi yönetmek için bir Cpanel ihtiyacınız olacaktır. Cpanel İngilizce olarak Control Panel kelimelerinin kısaltılmış halidir. Yani aslında Türkçe olarak kontrol paneli diyebiliriz. Peki bu panel ne anlama gelmektedir diye merak ediyorsanız sizler için cevaplayalım.

Hosting Yönetimi

Bir site açmak istiyorsanız bu durumda alan adı ve hosting satın almanız gerekmektedir. Ancak iş bunları satın alma ile bitmemektedir. Bununla birlikte aynı zamanda da hostinginizi yani sunucunuzu da yönetmeniz gerekmektedir. Eğer bir kontrol paneline sahip olmaz iseniz bu durumda her işlemi kodlama yaparak halletmeniz gerekmektedir. Bu ise son derece sıkıcı bir hal alacaktır. Ayrıca işlerinizi de yavaşlatacaktır. Dolayısıyla Cpanel kullanmak en mantıklısı olacaktır. 

Neler Yapılabilir?

Bu panel sayesinde sitenize yönelik olarak birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Örnek olarak verecek olursak sitenize özel bir e mail adresi oluşturabilirsiniz, alt domain oluşturabilirsiniz, SSL kurmayı gerçekleştirebilirsiniz, yedekleme işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve aynı zamanda da site dosyalarınızı yükleyebilirsiniz. İşte tüm bu işlemleri başarı ile yapabilmek için sizlere Cpanel gerekmektedir. Cpanel haricinde de birtakım kontrol panelleri bulunmaktadır ancak piyasada yer alanların en iyisi genel bir uzlaşı ile Cpanel olmaktadır. 


Nasıl Alabilirim?

Eğer sizler de Cpanel kolaylıklarından faydalanmak istiyorsanız en kısa süre içerisinde bizlerle iletişime geçerek Cpanel lisans satışı gerçekleştirebilirsiniz. Orijinal program ile birlikte artık sizler de sitenizi son derece rahat bir şekilde yönetebileceksiniz. Bu da sitenizi daha da ileriye taşımak için en büyük yardımcınız anlamına gelmektedir. lisans satın almak için firmamız ile iletişime geçmeniz halinde sizlere uygun fiyat ile satış yapılacak ve ayrıca kullanımı hakkında da bilgilendirmelerde bulunulacaktır. Bu sayede kısa sürede sizler de bu uygulamayı öğrenmiş olacaksınız.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Whatsapp
X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!