ykleniyor

Haber Siteleri için En İdeal Hosting Seçimi Nasıl Secilmelidir

Haber Siteleri için En İdeal Hosting Seçimi Nasıl Secilmelidir.

Haber sitelerinde süreklilik çok önemlidir. Bu neden dolayısı ile sunucu seçiminiz sizlerin hayatını kurtaracak bir detay olacaktır. Küçük çaplı bir hosting ile bu işe başlamak saçma olacaktır. Her zaman “EŞEĞİ SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAMAK” deyimine göre hareket edin. Yatırımınızı sağlam yapın. Bizim sizlere bu anlamda önerimiz şu şekilde olacaktır;

·       Disk alanınızı mümkün mertebe büyük alın. Haberlerinizdeki tüm resimleri sunucunuza yükleyin. Watermark yapmanız iyi olacaktır. (Watermark, resimlerin üzerine site logosunu koyarak özgünleştirme işlemidir)

·       Trafik çok önemlidir. Haber sitelerinin potansiyeli ne olursa olsun yüksek olacağından dolayı trafiği yüksek bir makine tercih edin.

·       VPS ya da Dedicated alma amacı içerisinde iseniz RAM düzeyi minimum 4 GB ile başlamanız sizlerin yararına olacaktır.

·       Sunucuzun mümkünse günlük olarak yedeklerini alın. Sunucu firmanız da sunucu yedeklerini haftalık olarak ayrı bir sunucuya alma garantisi vermeli.

·       A CLASS IP kullanma şansınız var ise bu sizler için büyük bir avantaj olacaktır. Mutlaka ki şirketinize bunu danışın.

·       CDN (Content Delivery Network) sistemi haber siteleri için çok iyi olabilir. Ayrı lokasyondaki senkronize çalışan sunucular sayesinde web sitenizde kapanma ve veri kaybı gibi sorunlar minimuma inecektir.

Google Haber Yönergeleri ile alakalı olarak tüm detayları bir de Google Support kısmından okumanızı tavsiye ederiz.   

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

Whatsapp
X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!